banner: unic ince istemci - thin client
Anasayfa Teknoloji Ürünler Destek Satış Kurumsal

ENGLISH

 

 Teknoloji

 
Bulut Bilişim
Sunucu Tabanlı Bİ
İnce İstemciler
Bize Sorun
 
 
logo: bize sorun
 
 Bulut Bilişim, Sunucu Tabanlı Bilgi İşlem ve İnce İstemci Teknolojisi
 
Bulut Bilişim yapısı, sunucu tabanlı bilgi işlem uygulamalarının günümüzde geldiği aşama olarak adlandırılabilir. Uzaktan erişim ve geniş bant internet olanaklarının artmasıyla, artık işletmeler kullanacakları sunucu kaynaklarına yatırım yapmak yerine, bunları kiralayabilmekte yada hizmet olarak satın alabilmektedir.

Sunucu tabanlı bilgi işlem yapısı, çok kullanıcılı bilgisayar sistemlerinin ilk günlerinden bu yana yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte kişisel bilgisayarlarda kullanılan grafik tabanlı programların bu yapıda kullanılması görece yeni bir teknolojidir.

Doksanlı yılların sonundan başlayarak Windows ve Linux gibi işletim sistemlerinde ince istemci (thin client) kullanımı yagınlaşmaya başlamış ve böylece sunucu tabanlı bilgi işlemin avantajları grafik tabanlı programların kullanıcı dostu yapısıyla bir araya gelmiştir.

Yandaki seçeneklerde sunucu tabanlı bilgi işlem yapısı ve ince istemcilerle ilgili genel bilgileri ve sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 
 
 

image: uniclient ince istemci - thin client

 
   (C) 2004 - 2017   Tetra Bilgisayar A.Ş.  

kullanım koşulları    |    bize ulaşın